رنگ کردن موی سفید

برای رنگ کردن مو بهتر این است که از سفید ترین موها شروع كنید . رنگی را انتخاب کنید که از رنگی که مدنظرتان است  یک درجه تیره تر باشد زیرا این رنگ روی موی سفید روشنتر دیده خواهد شد.

آموزش رنگ مو
رنگ كردن موهای طبیعی با رنگ طبیعی

هرگاه مویی را رنگ میکنید که تا به حال رنگ نشده است حتما از فرق سر و محل رویش مو شروع کنید.

رنگ كردن پایین مو ها كه كمرنگ شده اند

برای رنگ کردن نوک موها که معمولا تیره تر از ریشه ی مو میشود از رنگ یک درجه روشنتر به همراه مقدار کمی رنگ طلایی استفاده کنید.

در تابستان رنگ موها ثابت نیستند

در تابستان به علت تاثیرات مخرب خورشید، گرما و آب رنگ ها خیلی زود از مو پاک میشوند و مو حالتی زبر و شکننده دارد بهتر است از نرم کننده های مو استفاده کنید.

تاثیر مواد شیمیایی بر رنگ مو

گاهی اوقات موی بلوند در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز می شود

این مشکل را میتوان با استفاده از رنگ های گرم (طلایی و قرمز) برطرف نمود. همچنین شما می توانید از شامپوهای براق كننده و شفاف كننده هم استفاده نمایید.

آموزش رنگ و مش تخصصی
یك زمینه سبز مو

وقتی كه یك رنگ با پایه های آبی ،به موی زرد و یا طلایی زده شود متاسفانه رنگ مو سبز می شود. با جانشین كردن یك رنگ با پایه بنفش رنگ طبیعی تری به دست خواهیم آورد.

اگر روی موی بلوند رنگی با پایه قرمز بگذارید نتیجه تیره تر و بالاتر از رنگ نارنجی نخواهد بود.

وقتی كه بلوند قرمز روشن، كمرنگ شده و تبدیل به نارنجی می شود،مقدار كمی رنگ طلایی، قرمز برای هایلایت كردن اضافه كنید.

خطوط صورتی در موهای سفیدی كه با رنگ قرمز رنگ شده

اگر موهای خود را با رنگی با پایه قرمز رنگ کردید و شاهد خطوط صورتی داخل آن بودید با مقداری رنگ قهوه ای طبیعی به همان درجه یا تیره تر  از پشت سر شروع به رنگ زدن می كنیم و به قسمت های خط مویی كه صورتی شده اند می زنیم.

وقتی كه موی فعلی تان از رنگی كه انتخاب كرده اید تیره تر است

به یك دكلره كننده نیاز داریم تا رنگ قبلی را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابی برساند و رنگ دلخواه بدست بیاید.

  شستشوی یك رنگ و پاك كردن یك رنگ

  این دو اصطلاح کاملا با هم فرق دارند. شستشوی رنگ در پایان عمل رنگ زدن انجام می شود تا رنگ هایی را كه جذب مو نشده اند از روی پوست سر ما پاك كند. اما پاك كردن رنگ بردن رنگ مو می باشد و معمولا وقتی كه می خواهیم رنگ روشن تری بگذاریم این عمل را روی مو انجام می دهیم.

  برای خنثی كردن تون گرم ناخواسته ای كه در مو ایجاد شده می توانیم یك رنگ با تون یا زمینه خاكستری یا بنفش به آن اضافه كنیم.

  مویی كه سریعا در حال سفید شدن است

  برای موهایی که در حال سفیدشدن است استفاده از رنگ های روشن تر توصیه میشود زیرا موهای سفیدی كه دوباره رشد كرده و با موهای رنگ كرده مخلوط می شوند كمتر مشخص شوند و رنگ برای مدت طولانی تری جلوه خود را حفظ کند.

  نرم كردن موی سفید

  بهتر است قبل از رنگ کردن موهای سفید آنها را نرم کنید تا زبری و مقاومت آنها از بین برود. همیشه قبل از گذاشتن رنگ موهایتان را خشك نمایید. رنگی كه بر روی موی خیس یا مرطوب گذاشته شده باشد رقیق شده و نتیجه رنگ رضایت بخش نخواهد بود .

  موهای سفید مقاوم حاشیه سر

  موهای سفید حاشیه سر باید در ابتدا رنگ شوند و یا حتی بهتر است از رنگ موی یک درجه تیره تر برای آنها استفاده گردد و همچنین در انتهای مراحل رنگ این ناحیه مجددا رنگ شود.

  پوشاندن رگه های سفید طبیعی در موها

  از یك تون تیره تر از رنگ طبیعی استفاده نمایید و مدت زمان رنگ كردن را هم افزایش دهید.

  آموزش رنگ و لایت تخصصی
  نارنجی آتشین در موهایی كه از قبل روشن شده اند

  وقتی كه رنگ مویی که استفاده میکنید به اندازه كافی تیره نباشد رنگ موهایتان به نارنجی میزند .

  منبع: بیتوته